Поредни отличия в киокушин карате за “Академик” (Свищов)

Публикувано на ср, 16 май 2018
58 четения

Шестима състезатели представиха Свищов и местния клуб “Академик” на тазгодишното държавно първенство на Българска карате киокушин федерация.
В надпреварата участваха 260 състезатели във възрастовите групи деца до 12 и до 14 години. Състезанието се проведе във Велико Търново.
С медали и грамоти бяха наградени трима от бойците на сенпай Митко Божанов.
Вицешампионска титла спечели Ясен Тодоров и така добави пореден сребърен медал в колекцията си от състезателни трофеи по киокушин карате. Много добро класиране направиха Георги Николаев и Юлиян Ганев, които бяха наградени с бронзови медали. Останалите състезатели от отбора Виктор Борисов, Георги Кулчев и Иван Петров не достигнаха до престижните отличия.
Следващото състезание по киокушин карате ще е в Добрич на 9 юни. Тогава ще бъдат определени шампионите при децата до 8 и до 10-годишна възраст.