Бизнесменът Александър Нанков разказа истории от живота си на ученици от СОУ “Вела Благоева” във В. Търново. Той гостува в училището в рамките на инициативата “Истории от моя живот”, която се провежда за трета поредна година. Ученици от гимназиален етап, които учат в профил “Предприемачество и бизнес”, се срещат със собственици на водещи фирми в старата столица, изтъкнати професионалисти и общественици.
По време на срещата г-н Нанков сподели своя опит, натрупан през годините в сферата на транспортните услуги. Той посъветва младите предприемачи да имат цел, която да преследват, силен характер и смелост да рискуват и да не се отказват пред трудностите. И призна, че в основата на всичко това стоят много знания. Учениците слушаха с огромно внимание разказа на своят гост и зададоха въпроси. Те се интересуваха как е избрал бранда на компанията си, с какъв капитал е стартирал, какви трудности е срещал, колко души работят при него.
В СОУ “В. Благоева” работят две учебни компании, в които ученици придобиват опит не само като предприемачи, но се учат и да даряват. В началото на март младежите посетиха възрастните от Дома за стари хора “Венета Ботева”, за да разнообразят тяхното ежедневие. След това те зарадваха децата от Дневен център за деца с увреждания във Велико Търново с детски книжки, играчки и лакомства.
Златина ДИМИТРОВА