Заместник-председателят на парламента и народен представител от Реформаторския блок Иван Иванов осигури бус за Дома за медико-социални грижи за деца в Дебелец, както беше обещал.

“Бусът е тук с помощта на моето лобиране пред здравния министър Петър Москов. Той е човек, който трудно се убеждава, но убеди ли се в нещо, го върши. Оказа се, че подобен дом в Разград се закрива. Общината там имаше претенции за голяма част от имуществото, но ние бяхме достатъчно убедителни”, обясни Иванов. Бусът е на 60 000 км., в много добро състояние, оборудван е със седалки за деца, за да се изпълни и закона.

Возилото беше осигурено след като директорът на дома д-р Анелия Георгиева е отишла на приемна на депутата и е споделила за проблема, който има. Има още три институции с подобен казус, които са заявили пред Иванов, че желаят да им помогне, сред тях е домът в Пчелище.

Народният представител от Реформаторския блок Валентин Павлов, който има дентална клиника, също дойде в дома. По молба на Иванов неговото лечебно заведение е направило преглед на всички деца. На нуждаещите се ще бъде извършено безплатно лечение в София, където условията са по-подходящи.

На едно дете от децата вече са направени 12 гранулома. сега то се чувства перфектно, преди това е било спряло да се храни, обясни д-р Георгиева.

Весела КЪНЧЕВА

сн. Даниел ЙОРДАНОВ