„Етър 1924” победи „Монтана” с 2:1

Публикувано на сб, 2 мар. 2013
283 четения

Победа с 2:1 взе в Сливен съставът на „Етър 1924” над „Монтана”. С 20 нови футболисти отборът представляваше пълна загадка преди днешния мач. Удар на новия капитан Красен Трифонов в 3-ата минута бе спасен от вратаря, а в 15-ата Любомир Любенов центрира отдясно и Саидходжа с глава откри резултата – 1:0.

„Монтана” потърси изравняване и пред Младенов и Личков имаше възможности след центрирания, а в 38-ата минута Вл. Златинов отправи опасен удар, Филипович изби, а от чиста позиция Младенов при добавката би над вратата

Отново Златинов в 47-ата минута от фаул би опасно над гредата, а за етърци Циенциала центри ра и Саидходжа от воле би над гредата. В 58-ата минута за второ нарушение Мартин Ковачев получи втори жълт картон и остави „Монтана” в намален състав. „Етър 1924” натисна и Саидходжа на два пъти пропусна да вкара втори гол. В 60-ата минута след пас на Флей отляво Муши от трудно положение с глава стреля до гредата, а малко след това от 3 метра насочи топката във вратата, но защитник в последния момент изби в корнер.

Напрежението даде отражение върху играта и на двата отбора, въпреки че гонеха победата. В 72-ата минута „Монтана” изравни, като след центриране отляво Иван Михов с глава вкара за 1:1. До края се запомни само едно извеждане на Саидходжа сам пред вратаря, при което той вкара топката в мрежата, но тъчреферът маркира засада, която публиката бурно оспорва.

Минута преди края на срещата „Етър 1924” стигна до корнер и след центрирането десният бек Славомир Циенциала също с глава донесе победата.