Нови три медала за джудистите от Елена

Публикувано на ср, 11 мар. 2015
405 четения

Еленският клуб по джудо „Ипон-87“ записа поредно добро представяне този път на Държавния личен шампионат по джудо за мъже и жени до 23 г. и момчета и момичета в град София. Възпитаниците на Иван Мирянов донесоха сребърен и два бронзови медала от надпреварата, която се проведе в спортната зала на НСА на 7 и 8 март.

В категорията мъже и жени до 23 г. участваха 270 състезатели. При жените бронзов медал за еленския клуб спечели Петя Тодорова в категория до 57 кг в конкуренцията на 20 състезателки. В категория до 73 кг при мъжете Николай Кисьов се пребори за седмото място при конкуренцията на 33 участници.

При момчетата и момичетата взеха участие 408 състезатели. Отличие за „Ипон-87“ донесе Димитър Иванов в категория до 30 кг. Той завоюва сребърен медал след шест изиграни срещи в конкуренцията на 46 спортисти. При момичетата в категория до 48 кг Елеонора Иванова игра много силно и си заслужи бронзовото отличие. Много добре се представиха Тихомир Димитров /27 кг/ и Георги Добрев /46 кг/, които заеха петите места в своите категории. При първото си участие на ДЛШ Илия Наумов /34 кг/ се класира тринадесети в конкуренцията на 60 участници.