Изложба „Долината на тракийските царе“ откри в Плевен екипът на великотърновското Сдружение „Движение на просветителите” в състав – Стефан Стефанов, Елица Стефанова и Мартин Карагеоргиев. Изложбата е експонирана в местната Художествена галерия.

Талантливите деца с ръководител и педагог г-жа Майя Ананиева, която е удостоена с почетна награда на UNESCO – Франция за 2023 и 2024 г., представиха прекрасно детско творчество в уникална експозиция, показваща древното ни културно наследство. Творчеството е в подкрепа на включване на “Долината на тракийските царе” в световното културно наследство на ЮНЕСКО.

Мартин Карагеоргиев и Стефан Стефанов от „Движение на просветителите“ поздравиха ръководителя на школата за 35-годишния юбилей и за нейното свято дело. като поднесоха в дар ръчно изработена репродукция на златната маска на Терес I.