360 кг опасни лекарства, пестициди, мастила и негодни препарати с изтекъл срок на годност от домакинствата събраха великотърновци по време на кампанията за чиста околна среда. Тя бе организирана на 13 и 14 февруари чрез мобилни пунктове пред сградата на кметството и на площадката пред МОЛ.
За първи път правим такава кампания с партньорство на софийското дружество “Балбок Инженеринг” АД, което осигури мобилните пунктове, заяви Зорница Кънчева, еколог на общината. По време на акцията са събирани и стари компютри, но все още не се знаят количествата. Най-много негодни компютри е отчела администрацията.
Като първа акция за събиране на толкова разнообразни опасни отпадъци, резултатите са много добри, каза още Кънчева. Партньорите предвиждат още две такива кампании през юни и октомври. Като нов пункт през юни ще бъде включен и кв. “Бузлуджа”.
Вася ТЕРЗИЕВА
сн. Даниел ЙОРДАНОВ