“Павликени” – “Севлиево” 2:2 в драматичен мач

Публикувано на вт, 28 февр. 2023
195 четения

Тимът на ОФК “Павликени” стартира с равенство 2:2 срещу “Севлиево”, като драматични последни минути белязаха двубоя. Домакините атакуваха повече преди почивката, изпълниха 7-8 ъглови удара, отправиха изстрели, но без успех. Гостите предимно се бранеха и залагаха на контри.
Картината не се промени и през втората част. Гостите обаче в 60-ата минута поведоха първи. След едно центриране от корнер топката се отклони от главата на Георги Христов от домакините и влезе във вратата – 0:1. В 73-та минута Стефан Гинчев успя да изравни отново след ъглов удар и последвало разбъркване.
Малко след това Добрин Петров отново даде аванс на севлиевци, като се възползва от сблъсък между вратаря Никола Василев и защитник, за да отбележи в празната врата – 1:2. В 5-ата минута на добавеното време Йордан Йорданов бе фаулиран пред наказателното поле на гостите и ритна съперника. Последва червен картон за капитана, но и пряк свободен удар за “Павликени”. След изпълнението му настъпи разбъркване, в което бе съборен играч на павликенския тим и реферът отсъди дузпа. Гостите протестираха, което доведе до червен картон на Ивайло Григоров, а от бялата точка Стефан Гинчев за втори път се разписа в мача, като фиксира крайното 2:2.
“Павликени”: Никола Василев, Ивайло Маринов, Атанас Фиданин, Даниел Йорданов, Мартин Ширтев, Георги Христов, Тодор Чирпанов, Йордан Йорданов, Христо Марков, Християн Василев, Стефан Гинчев.