„Етър“ загуби важен мач във Варна

Публикувано на нд, 31 окт. 2021
483 четения

„Етър“ загуби с 3:1 гостуването си на „Спартак“ (Варна), като това бе втора поредна загуба след тази за куп ата. На ужасен терен и при ужасни условия агресивният тим на домакините наложи волята си над „виолетовите“, като се възползва от три техни грешки, и заслужено стигна до трите точки.

Мачът започна с тотален превес на варненци. Още в 5-ата минута Георги Бабалиев излезе сам срещу Господинов и го прехвърли, но топката мина до гредата. Само след две минути обаче „Спартак“ поведе – при поредната атака отдясно последва разбъркване, в което Георги Бабалиев промуши топката в мрежата за 1:0.

„Етър“ успя веднага да върне гола. В 9-ата минута Николас Фемиа отправи страхотен удар в левия ъгъл – 1:1. Нова възможност за домакините имаше пред Мехмед Мехмед, чийто удар с глава обаче бе спасен от Господинов. Постепенно „виолетовите“ изравниха играта и погледнаха напред. В 17-ата минута Дани Младенов отблизо стреля в тялото на вратаря и топката излезе в корнер. Слаб удар на Ромеш Ивей по земя пък бе уловен от стража. В 42-ата минута четирима етърци излязоха срещу двама защитници, но пасът бе към играч в засада.

В ответната атака Архан Исуф стреля, но Господинов улови. В 43-ата минута обаче Бабалиев бе изпуснат от защитата и излезе сам срещу Господинов, който го събори – дузпа и жълт картон. Капитанът Янчо Андреев със силен удар я превърна в 2:1.

Втората част също започна зле за „болярите“. Архан Исуф с далечен удар изненада вратаря за 3:1. После етърци натиснаха, но така и не можаха да матират отбраната на домакините. Ромеш Ивей с глава стреля под гредата, но Нисторов извади в корнер. Веднага след това Апостолов със задна ножица стреля до гредата. За варненци пък Андреев шутира опасно от воле, но Господинов извади в корнер. В 57-ата минута Ивей от малък ъгъл стреля от въздуха, но стражът улови. Нов удар на панамеца отдясно срещна външната страна на мрежата.

„Спартак“  успешно убиваше до края темпото, като играчите му непрекъснато провокираха, лежаха по земята, на терена бяха хвърляни по две, че и по три топки. Мачът се изнерви, реферът вдигна доста картони. Етърци повече не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника и мачат завърши 3:1. Агитка от 15 феновете самоотвержено подкрепяше етърци от трибуните, но те така и не успяха да я зарадват…

„Етър“: Господинов, Кръстев (46 Кнежевич), З. Илиев, Дичев, М. Иванов, Станев, Апостолов, М. Петков (46 Янков), Ивей, Фемиа (77 Хр. Димитров), Младенов.