“Етър” U15 с драматична, но заслужена победа над “Славия” в края на мача

Публикувано на пн, 17 авг. 2020
176 четения

Футболистите на “Етър”, набор 2006/2007 г., грабнаха драматична победа с 2:1 над “Славия” в първото си домакинство за сезона в елитната U15 група. Успехът дойде с победен гол в последните секунди на добавеното време, но бе напълно заслужен, като етърци с пълен актив са сред водачите в класирането.
В оспорвания и бърз мач “виолетовите” създадоха далеч по-чисти голови положения, а два пъти нацелиха и гредите. Първата възможност бе за “белите” още във 2-та минута от фаул, но вратарят Петко Тончев безпроблемно улови. В 6-ата минута Дейвид Манолов проби на скорост отдясно и намери тарана Иван Гатев, но ударът му мина до гредата. Така се стигна до 10-ата минута, когато Виктор Игнатов открадна топката в пеналта и бе повален, а реферът отсъди справедливо дузпа. От бялата точка Стефан Йорданов прати топката в десния ъгъл на вратаря – 1:0! Отново той получи удобна топка отляво, но стреля над вратата.
В 20-ата минута обаче “Славия” изравни отново от статично положение. Самуил Колев от фаул прати топката в ъгъла за 1:1. До почивката етърци натиснаха здраво и на два пъти можеха да поведат, но нацелиха гредите. В 25-ата минута вратарят на гостите изби с ръка топката извън наказателното поле, като получи само жълт картон заради това, че до него имаше и защитник. От отсъдения пряк свободен удар Стефан Йорданов прати топката в десния стълб. Отново той от фаул отдалеч би над гредата, а в 31-та минута бе и най-чистата възможност. Дейвид Манолов напредна отдясно и намери Иван Гатев пред опразнената врата, но ударът му срещна напречната греда. В самия край на полувремето Кристиян Балов от гостите стреля до гредата.
В началото на втората част “Славия” пренесе трайно играта в половината на етърци, но така и не стигна до чисто положение, тъй като защитата се справяше или ударите отиваха в аут. С две-три бързи контри етърци можеха да решат мача, но направиха големи пропуски. Първо в 58-та минута двама нападатели излязоха срещу един бранител, но Стефан Недялков се забави да стреля и накрая вратарят извади в корнер. После пък резервата Даниел Христов изскочи на скорост сам срещу вратаря, но би в тялото му.
Пет минути преди края след остро центриране отляво Тонислав Донков се размина с топката пред голлинията. Така мачът отиваше към незаслужено равенство, когато в последната минута на добавеното време Павел Иванов проби по левия фланг и центрира пред вратата, където Даниел Христов прати топката в мрежата за радост на “виолетовите” и многобройната публика – 2:1!
Така с втората си поредна победа “Етър” е сред лидерите в класирането в елитната U15 група с пълен актив от 6 точки и голова разлика 4:2! В следващия кръг “болярите” гостуват в сряда от 16:00 ч. на следващия ги в таблицата “Левски” (София).
“Етър”: Петко Тончев, Йоан-Десислав Баканов, Никола Димитров, Стефан Йорданов, Стефан Недялков, Велизар Вълчев, Дейвид Манолов, Николай Стоев, Виктор Игнатов, Иван Гатев, Павел Иванов (Денислав Христов, Теодор Райков, Кристиян Пашов, Тонислав Донков, Теодор Маринов, Кристиян Йорданов, Даниел Христов).