Свищовският “Академик” разбит с 5:0 от “Витоша” (Бистрица), вече е пътник за “В” група

Публикувано на вт, 22 апр. 2014
192 четения

Свищовският “Академик” разочарова за пореден път, като допусна тежка загуба с 5:0 при гостуването си на “Витоша” (Бистрица). На “студентите” не можа да помогне дори и фактът, че поради наказание на “бистришките тигри” мачът се игра без публика и пред празните трибуни в гр. Елин Пелин, където домакинства “Витоша”. Поради наказание за символичните домакини отсъстваха и двама от водещите им играчи – Николай Божов и Христо Господинов.
Първото полувреме завърши без голове и в двете врати, но след почивката свищовлии отнесоха пет безответни попадения. Началото сложи Мартин Дечев в 48-ата минута, а след него гостите буквално рухнаха. Само 4 минути по-късно Янчо Атанасов удвои резултата, а в 60-ата минута Кирил Атанасов вкара за трети път топката в мрежата на Николай Младенов. Не помогнаха и трите направени от треньора Румен Стоянов смени, при които опитните Пламен Ангелов, Иван Янчев и Евгени Игнатов влязоха на мястото на младите Коев, Кадифчин и Тодоров.
В 74-ата минута Георги Амзин увеличи резултата на 4:0, а две минути преди края бившият етърец Четин Садула оформи крайното 5:0.
След тази загуба “Академик” затъна последен в класирането, като от спасителното десето място го делят вече 11 точки.
“Академик”: Младенов, Коев (46 Ангелов), Васев, Горанов, Граматиков, Генов, Тодоров (52 Игнатов), Кадифчин (60 Янчев), Христов, Русев.