Прекратиха мач в Ореш заради екшън от неданчани

Публикувано на чт, 28 апр. 2016
610 четения

Екшън прекрати в 39-ата минута мача от северната “Б” областна група между Ореш и Недан. Гостите откриват с гол на Петър Петров в 8-ата минута. В 39-ата реферът Михаел Павлов коректно отсъжда дузпа, която е приета от гостите. Янислав Ячев я превръща в 1:1, след което обаче се случват грозни неща, описани в докладите на длъжностните лица. Ивайло Стефанов вади топката от мрежата и я изритва в главата на арбитъра, който в този момент записва номера на голмайстора. По правилата на играта действието му се санкционира с червен картон, какъвто му е показан незабавно. В този момент играчите на “Недан” се нахвърлят върху съдията с искане картонът да бъде променен на жълт, защото Ивайло Стефанов се бил “извинил”. На терена навлизат резервни състезатели, публика и ръководители, без охраната да се намеси адекватно. Най-активен в мелето е Георги Цветков от състава на гостите, който удря арбитъра, за което също получава червен картон. При създалата се обстановка е невъзможно мачът да продължи и реферът го прекратява. На Ореш е присъдена служебна победа с 4:0, чакат се санкциите на Дисциплинарната комисия.
Останалите резултати: Спортист – Бъдеще 3:0 сл., Светкавица – Устрем 8:1, Удар (Б. черква) – Овча могила 4:0.
Екшън имаше и в южната група на мача в Драганово между “Янтра” и “Спортист” (Козаревец), завършил 2:2. Домакините откриха чрез Георги Георгиев в 5-ата минута, а гостите изравниха от дузпа в 39-ата минута чрез Валентин Парашкевов. Две минути по-късно Мирослав Терзиев от гостите задържа с ръце противник, което му донесе жълт картон, но после удари с глава рефера Милен Въжарски в лицето, което му донесе и червен. В 55-ата минута Мирослав Сотиров вкара за 1:2, но в 82-ата Тихомир Борисов изравни за домакините.
Още резултати: Победа – Рудановски 3:1, Първомайци – Мерданя 5:1, Владислав – Д. Оряховица 1:4.