17 екипажа в “Рали Рейд В. Търново”

Публикувано на чт, 30 юли 2015
609 четения

Победителите в генералното класиране на ралито Цанко Цанков и Зорница Тодорова.

Много емоции предизвика “Рали Рейд Велико Търново” – трети кръг от Националния оф-роуд шампионат, което бе за първи път бе организирано от СККА “Етър Рейсинг”. Надпреварата предложи на участниците (10 машини за шампионата и 4 любителски) близо 600 състезателни километра, разделени в 4 специални етапа. Стартираха 13 професионални екипажа, сред които дори бивши участници в рали “Париж-Дакар”. През първия ден общото класиране бе оглавено от SSV тандема Цанко Цанков/Зорница Тодорова с Поларис от АСК “Добрич”. В клас Т1 лидери в подреждането бяха Диян Минтов и Пламен Русев с Митсубиши Паджеро.
Във втория ден с два етапа с обща дължина над 300 км се включиха и четирите любителски екипажа с 60-километров етап. При автомобилите етапната победа грабна ветеранът Петър Минчев с Митсубиши, навигиран от Пламен Николов. В клас UTV Цанев -Тодорова отново бяха безкопромисни, а при любителите начело излязоха Радомир Пепелов и Янко Терзиев с Джип Гранд Чероки. Последният трети ден от ралито предложи 100-километров специален етап, а навигаторска грешка лиши Петър Минчев и Пламен Николов от победа в Т1. Отсечката бе спечелена от Димитър Ничев и Гергана Калинова с Тойота FJ Круйсер, но победители в генералното класирането в Т1 станаха Диян Минтов и Пламен Русев от “Ара Моторспорт”. На второ място се подредиха Милен Милев/Десислав Цветанов от “Рейсинг Мания” с Мерцедес ML, който получиха специална награда заради проявено мъжество от страна на Милев, който счупи лявата си ръка през първия ден и финишира с гипсирана ръка.
В клас Т3 безапелационен победител бе тандемът Цанко Цанков/Зорница Тодорова, втори останаха Николай Гочев/Димитър Боевски “Крейзи Фокс Гочев” на 6 часа разлика от първите. Цанко и Зорница оглавиха и смесеното класиране с автомобилите, пред Минтов/Русев и Милев/Цветанов. Рейсинг клуб “Мания Тетевен”  спечели отборната награда.
При любителите Захари Захариев/Николай Големанов с Джип Гранд Чероки надвиха бившите шампиони Радомир Пепелов/Янчо Терзиев. Трети в любителския класа останаха Боян Попов/ Мария Иванова с Опел Фронтера. Призьорите в ралито получиха купи, медали и подаръци от спонсорите на състезанието. Организаторите имат идеята надпреварата да се превърне в традиционна, като в нея се включат и състезатели от Турция и Гърция.