Женският тим на “Етър” изпусна победа в Ковачевци

Публикувано на вт, 20 апр. 2021
79 четения

Женският тим на “Етър” изпусна заслужена победа при гостуването си на “Риал” (Ковачевци) и мачът завърши 2:2. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg. Още в 3-та минута етърки можеха да открият резултата в своя полза. Мирела Моева центрира опасно отляво, но с топката се размина Павлина Николова. Две минути по-късно Йорданова стреля за “Риал” с глава, но вратарката на гостите спаси. После Ива Христанова проби добре отляво и стреля добре, но вратарката на гостите Мартина Илиева изби.
В 14-ата минута Мирела Моева излезе сама срещу Ива Тодорова, но от малък ъгъл не успя да се разпише. Нова възможност за етърки имаше пред Павлина Николова, която от добра позиция стреля от воле високо над вратата.
“Риал” поведе в 37-та минута, когато Мазлънова намери Алисия Велинова срещу вратарката на “Етър” и ударът под плонжа ѝ доведе до 1:0. Втората част започна с бърз гол за “болярките”. Велизара Владимирова се откъсна и навлезе в наказателното поле, като прехвърли красиво Ива Тодорова за 1:1.
В 65-ата минута “Етър” успя да направи обрата пълен – Мирела Моева проби отляво и центрира, а защитничката на домакините Даниела Савова си вкара автогол – 1:2. Великотърновки можеха да решат мача пет минути по-късно, когато Павлина Николова излезе абсолютно сама срещу Ива Тодорова, но вратарката спаси. Осем минути преди края обаче Преслава Йорданова от домакините бе изведена сама срещу Мартина Илиева и пусна към Ива Христанова в чиста позиция, а “Риал” се добра до равенството 2:2.
“Етър”: Мартина Илиева, Тодорка Златкова, Анастасия Трифонова, Йоана Стефанова, Цвети Василева, Недрет Заструг, Симона Стоянова, Михаела Махайлова, Мирела Моева, Павлина Николова, Велизара Владимирова.