Юношите на “Етър-49” с четири победи

Публикувано на ср, 5 Дек. 2018
109 четения

4 победи записаха юношите до 16 г. на БК “Етър-49” в първите четири кръга от първенството на регион “Мизия”. Стартът бе преди седмица в зала “Никола Петров” в Горна Оряховица, където възпитаниците на Станислав Балъков отнесоха връстниците си от “Спартак” (Плевен) с 58:31 и домакините от “Локомотив” със 72:50. Във втория си мач горнооряховските баскетболисти победиха с лекота “Шампион” (Пл) със 72:21. Следващият турнир бе в залата по баскетбол на стадион “Ивайло”, като етърци постигнаха нови два успеха. Този срещу плевенския “Спартак” бе доста инфарктен 76:75. “Виолетовите” сами усложниха задачата си, след като на почивката водеха с 20 точки, а пет минути преди края авансът им бе 9 т. Срещу “Шампион” успехът бе повече от лесен 93:23. Локомотивци също се представиха добре, като биха “Спартак” със 71:65 и “Шампион” с 54:39.