Юноши младша възраст: ФК “Етър” би с 3:1 съгражданите си

Публикувано на ср, 10 апр. 2013
168 четения

Победа с 3:1 постигна младшата възраст на ФК “Етър” в мача си срещу “Етър 1924”. Мачът на юношите от 11-ия кръг на зоновата група се игра в Самоводене.
Макар че са по-назад в класирането, възпитаниците на треньора Ивелин Младенов доминираха през по-голямата част от срещата и заслужено стигнаха до трите точки, макар и като символични гости.
Резултатът бе открит в 20-ата минута. Бърза триходова комбинация изведе зад гърба на защитата Мехмед Мустафов и голмайстор се разписа за 0:1. Така и приключи първата част на мача. В 45-ата минута Мустафов удвои след уникално попадение. “Етър 1924” изпълни корнер, но той овладя топката пред своята врата и започна пробив, продължил през целия терен, като премина няколко защитници на противника и завърши акцията си с голов удар.
В 62-ата минута стана 0:3 – Любомир Дерменджиев бе фаулиран в наказателното поле и Пламен Тонев вкара отсъдената дузпа. До края домакините успяха да върнат едно попадение след точно изпълнение на Иван Петков в 70-ата минута.
Другите резултати: Сторгозия – Чумерна 3:3, Павликени – Спартак 0:3, Академик – Етър-1924 II отл., Чавдар – Янтра 6:0.