Ясни са общинските първенци в Ученическите игри по волейбол

Публикувано на чт, 21 февр. 2019
99 четения

Шампионите по волейбол в общинския етап на Ученическите игри вече са известни. Те бяха излъчени в оспорвани мачове в мултифункционалната зала до СУ “Емилиян Станев” при много голям интерес. Залата бе препълнена в състезателните дни, като агитките горещо подкрепяха отборите си.
Тимът на ЕГ “Проф. д-р Асен Златаров” спечели надпреварата при девойките 8-10 клас. Там се включиха шест отбора, разделени в две групи, а след изиграването на мачовете в групите, на финала се срещнаха победителките в тях. Воденият от Бранимир Белчев отбор на Езикова гимназия надигра с 2:0 гейма домакините от СУ “Ем. Станев” и стана общински шампион. Трети остана тимът на СУ “Вл. Комаров” след 2:0 гейма срещу Старопрестолната гимназия по икономика.
При средношколките 11-12 клас титлата отново стана притежание на Езикова гимназия. Волейболистките на Бранимир Белчев надиграха с по 2:0 гейма връстничките си от ПМГ “В. Друмев” и СУ “Ем. Станев”.
Четири отбора се бориха при юношите 8-10 клас за първото място. То стана притежание на волейболистите от ПМГ “Васил Друмев”, водени от Дияна Минчева. Втори са момчетата от СУ “Емилиян Станев”, следвани от Старопрестолната гимназия по икономика и АК “Аркус”.
При момчетата 5-7 клас заявки за участие бяха подали три училища. Общински първенец стана съставът на СУ “Ем. Станев”, следван от отборите на СУ “Владимир Комаров” и ОУ “Димитър Благоев”.
Доста по-оспорвано бе при юношите 11-12 клас, където се включиха шест отбора. Победители в двете предварителни групи станаха тимовете на СУ “Ем. Станев” и Старопрестолната гимназия по икономика. На финала волейболистите на СГИ, водени от Цветомила Георгиева, биха с 2:0 гейма домакините и станаха общински първенци. ПМГ “В. Друмев” пък надигра Езикова гимназия с 2:1 гейма и взе купата за третото място.
Организатор на игрите бе преподавателят и дългогодишен треньор Вихрен Йорданов, а главен съдия – Павлин Генчев. Срещите бяха ръководени от реферите Йордан Ризов, Павел Гинев, Радослав Цонев и Мартин Чолаков, а наградите на призьорите връчваха спортният експерт Йордан Дурчев и зам.-директорът на СУ “Ем. Станев” Валентин Бояджиев.