Ясен Тодоров с бронз от държавното по киокушин

Публикувано на ср, 20 Февр. 2019
102 четения

Свищовлията Ясен Тодоров спечели бронзов медал от държавното първенство по киокушин карате. Четирима състезатели представиха крайдунавския град и клуб “Академик” на тазгодишното издание на шампионата на Българска карате киокушин федерация.
В надпреварата участваха общо 220 състезатели във възрастите деца до 12 и деца до 14 години. Състезанието се проведе в град Пловдив на 17 февруари.
Ясен Тодоров – възпитаник на сенпай Митко Божанов, постигна най-добро класиране. След две поредни победи достигна до полуфиналния кръг на надпреварата, а в последната среща загуби и остана трети. За постижението си състезателят беше награден с грамота и бронзов медал.
До престижните отличия не успяха да достигнат Кристиян Кирилов, Иван Петров и Йоан Захариев. Всички каратисти от школата на Митко Божанов продължават подготовката си за следващите събития от държавния спортен календар на Българска карате киокушин федерация.