“Янтра” (Полски Тръмбеш) громи със 7:2, Любомир Генчев постигна хеттрик

Публикувано на вт, 20 окт. 2020
381 четения

Тръмбешчани грабнаха най-убедителната си победа в третия ешалон, като разгромиха опашкаря “Бдин” (Видин) със 7:2. С хеттрик се отличи синът на Бончо Генчев – Любомир Генчев.
Головете заваляха още в 3-ата минута, когато комбинация между Тони Маречков и Ростислав Денчев бе завършена от Любо Генчев с отмерен удар за 1:0. След още три минути Тони Марчеков навлезе на скорост и стреля между краката на вратаря на гостите от Видин за 2:0. До почивката воденият от Петър Кръстев тим продължи да доминира, но желаният трети гол не падна. Пропуски направиха Ростислав Данчев, Тони Маречков и Любо Генчев.
Затова пък втората част донесе цели седем гола в двете врати. Отново Любо Генчев бе точен за 3:0 в началото на второто полувреме след нова добра комбинация на атакуващите футболисти на “Янтра”. Пет минути по-късно Тони Маречков също вкара втория си гол в мача. В 61-вата минута Любо Генчев стигна и до хеттрик за 5:0.
Видинчани намалиха на 5:1 от дузпа чрез Александър Соколов, колкото да раздразнят отново тръмбешчани. Бранислав Ботев и Николай Иванов направиха разликата 7:1, а в края на мача отново Соколов вкара и втория почетен гол за гостите.
В неделя “Янтра” (ПТ), който е осми в подреждането, приема “Локомотив” (Мездра).
“Янтра”: Радослав Рашков, Стефан Трайков, Тихомир Антонов, Красен Каравелов, Исмаил Мастънов, Ростислав Данчев, Николай Иванов, Любомир Генчев, Янислав Илиев, Тони Маречков, Емилиян Ангелов.