“Виолетовите” юноши стартираха с победа като гости в елитната U17 група

Публикувано на ср, 12 авг. 2020
181 четения

И втората формация на “Етър” в елитните групи стартира с чудесна победа като гост. След успеха на U15 с 2:0 над “Борислав” (Първомай), “виолетовите” надежди, набор 2004-2005 г., започнаха сезона с успех като гости в елитната U17 група. Възпитаниците на треньора Стефан Ангелов се наложиха с 1:0 в София над “Левски-Раковски”.
Началото на мача бе равностойно, но постепенно етърци наложиха игрови превес. Първи възможност имаха домакините, но след това “Етър” създаде две отлични положения пред вратата им. Така се стигна до 37-мата минута, когато при един фаул в полза на съперника последва бърза етърска контра, която Калоян Ненчев завърши с гол – 0:1! Само след три минути новото попълнение Светломир Грунчев можеше да удвои резултата, но ударът му мина до гредата.
През втората част “Левски-Раковски” наложи хаотичен натиск, който не доведе до нищо опасно пред вратата на “Етър”, докато гостите с нови две контри пропуснаха отново да решат напълно мача. В 73-та минута етърци останаха в намален състав, след като Светломир Грунчев първо си изкара жълт картон, а малко след това удари съперник и получи директен червен.
В тези минути на мача, игран на Националната футболна база в Бояна, се изви страхотна буря.
Дъждът, светкавиците и градушката наложиха двубоят да бъде временно спрян. Двата отбора се прибраха и изчакаха 15 минути, след което срещата се доигра, но макар и с човек по-малко “Етър” не допусна никакви проблеми пред вратата си и се поздрави със заслужена победа.
В следващия кръг в събота от 18:00 ч. “болярите” приемат “Славия”.
“Етър”: Никос Рашков, Светломир Грунчев, Кристиан Тодоров, Ивелин Иванов, Росен Божинов, Росен Върбишки, Кристиян Димитров, Николай Николов, Маноил Иванчев, Калоян Ненчев, Александър Гугучков.