“Виолетовите” U15 взеха точка срещу “Ботев” (Пд)

Публикувано на ср, 12 сеп. 2018
82 четения

Детските отбори стартираха с победи

Юношите на “Етър” направиха 1:1 у дома срещу “Ботев” (Пд) във втория си мач от елитната U15 група. Мачът се игра на стадион “Христо Ботев” в Дебелец. Двата тима направиха равностоен сблъсък без много голови положения. В средата на първото полувреме Иван Иванов изведе “канарчетата” напред, след като засече центриране от ъглов удар. Малко след старта на втората част “виолетовите” успяха да изравнят след продължителна атака в половината на “Ботев” с гол на Захари Атанасов. Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Росен Божинов, но “жълто-черните” не успяха да се възползват от това и нов гол не падна.
При 17-годишните обаче етърци допуснаха разгромна загуба от “Ботев” (Пд) с 1:8. “Жълто-черните” вкараха пет гола още през първата част и още три след почивката. По три гола вкараха Иво Казаков и Георги Трифонов, по един добавиха Стоименов и Бисер Бонев, като етърци върнаха почетен гол чак при 0:7.
Юношите младша възраст и децата на “Етър” започнаха сезона с разгромни победи над “Академик” (Свищов), като вкараха общо 17 гола и не допуснаха нито един.
Младшата възраст на “виолетовите” прие свищовлии и се наложи с убедителното 7:0, като още след първия кръг оглави класирането. В зоновата група в останалите мачове от първия кръг “Спартак” (Плевен) загуби с 0:2 от “Янтра-1919”, “Чардафон” и “Янтра” (Полски Тръмбеш) направиха 2:2, а габровският “Янтра” би с 4:0 “Белица-2017” (Килифарево). Съставите на “Павликени” и “Локомотив” (ГО) почиваха.
При децата етърци, набор 2005 г., бяха още по-убедителни и разбиха “Академик” с внушителното 10:0, като също излязоха начело. Горнооряховският “Локомотив” удари със 7:4 като гост “Левски-2007”, момчетата на “Павликени” разбиха с 8:0 “Локомотив” (Дряново), а “Спартак” (Плевен) отстъпи с 0:5 на “Янтра” (Габрово).
На Футбол 9 възпитаниците на Стефан Николов, родени 2007 година, разгромиха с 10:1 като гости “Трявна”. Първият кръг обаче донесе две още по-големи победи – “Локомотив” (Др) разби с 16:0 “Ботев” (Дебелец), а “Янтра-2013” се наложи като гост над “Долна Оряховица” с 12:1. В другите срещи “Павликени” – “Белица-2017” (Килифарево) 4:0, “Янтра” (Гб) – “Изгрев-93” (Царевец) 0:3, “Янтра-1919” – “Севлиево” 4:2. На Футбол 7 “виолетовите” почиваха. “Белица-2017” (Килифарево) би като гост с 3:2 “Павликени”, “Д. Оряховица” падна с 0:17 от “Янтра-2013”, “Янтра 1919” – “Севлиево” 0:6, “Локо” (Др) – “Ботев” (Дебелец) 9:0, “Янтра” (Гб) – “Изгрев-93” 0:3.