“Виолетовите” биха с 3:1 “Септември” в елитната юношеска U17 група

Публикувано на вт, 14 Ное. 2017
149 четения

“Етър” победи “Септември” (София) в среща от 14-ия кръг на елитната U17 група и показа, че има възможности да се справи и с по-добрите отбори. Първата част започна с подчертан домакински натиск, като гостите се бяха прибрали в тяхната половина и предимно се браниха. “Виолетовите” създадоха няколко чисти положения за гол, но вратарят на “Септември” и на два пъти напречната греда ги спасиха от попадение. Логичното обаче се случи в 30-ата минута, когато Матьо Гагов центрира остро топката и защитник на гостите си отбеляза ефектен автогол с глава – 1:0. Софиянци се опитаха да изравнят играта и погледнаха напред, но при един груб фаул в 34-ата минута съдията показа втори жълт картон на техен играч и те доиграха срещата с десет души.
Въпреки това след почивката гостите излязоха мобилизирани и играта се пренесе в половината на “Етър”, но освен няколко удара извън очертанията и един в обсега на вратаря, нямаха особен успех.
“Болярите” обаче се възползваха от численото преимущество и при поредната контраатака в 69-ата минута Кольо Станев проби отдясно, центрира топката и Ростислав Узунов с неспасяем удар я прати под гредата за 2:0. В 72-ата минута “Септември” получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на защитник, която превърна в гол и намали на 2:1. Радостта им трая само две минути и след центриране на Анджело Глузов, Кольо Станев направи безпомощен вратаря за 3:1.
“Етър”: Иван Георгиев, Алекс Паунчев, Валери Радославов, Николай Лазаров, Асен Асенов, Ростислав Узунов, Димитър Динев, Кристиян Радойчев (Кольо Станев), Бранислав Ботев (Юлиян Райков), Анджело Глузов (Стоил Стефанов), Матю Гагов (Стелиян Добрев).
Резултати, 14 кръг: Локомотив (Пд) – Черно море 2:1; Ботев (Пд) – Сокол (Марково) 1:0; Дунав (Русе) – Лудогорец 0:1; ЦСКА-София – Пирин (Бл) 4:0; Берое – Левски 1:1; Марек (Дупница) – Левски-Раковски (Сф) 2:3; Етър – Септември (Сф) 3:1; Славия – Монтана 6:0.