“Удар” (Б. черква) изпусна победата

Публикувано на ср, 13 Ное. 2013
259 четения

Най-драматичният мач в северната група бе между “Атлетик” (Свищов) и “Удар” (Бяла черква). Гостите преследват лидера “Вихър” (Раданово), който взе 3:1 у дома срещу “Устрем” (Масларево). Съставът от Бяла черква цял мач водеше с 0:1, но изпусна победата. Владимир Дечев в 30-ата минута даде преднина на белочерковци и те удържаха този аванс чак до продължението на редовното време, когато в 91-ата минута Милен Костов прати топката в мрежата им и измъкна ремито – 1:1.
“Светкавица” (Михалци) не срещна големи проблеми в Димча, където се наложи с 0:2. Евгени Христов откри в 48-ата минута, а Тихомир Савов в средата на втората част добави и второто попадение.
Първа победа в Обединение
От останалите мачове изненадата поднесе “Стрела” (Обединение), който взе първа победа за сезона, при това с категоричното 5:1 над “Бъдеще” (Бутово). Интересното бе, че домакините останаха в намален състав още в началото, след като Христо Йорданов изби топката с ръка пред голлинията и бе отстранен, но Христо Воронцов от гостите пропусна отсъдената дузпа. В 10-ата минута Георги Георгиев откри за 1:0, а малко след това Даниел Трифонов довкара отбита от гредата топка за 2:0. Тодор Чакмаков намали в 40-ата минута след пас на Воронцов. Макар и с човек по-малко, след почивката домакините нанизаха нови три гола. Стоян Минчев покачи на 3:1, после Даниел Трифонов триково прехвърли вратаря, а в 65-ата минута Грегори Смит след самостоятелен пробив вкара за крайното 5:1.
Другите резултати: “Бенковски” (Б. Сливово) – “Дунав” (Вардим) 4:0, “Недан” – “Лато” (Алеково) 2:3.