Втора поредна победа за “Академик” (Свищов)

Публикувано на пт, 30 окт. 2020
83 четения

“Академик” (Свищов) победи с 2:0 като гост “Дреновец” в отложен мач от петия кръг на Северозападната Трета лига. Герой на мача стана Преслав Антонов, който реализира и двете попадения след почивката.
В 65-ата минута той стреля неспасяемо по диагонала от десет метра за 0:1. 15 минути преди края пък Антонов отправи бомбен шут от 25 м, като заби топката под напречната греда – 0:2. “Академик” владееше инициативата през почти целия двубой, а още пропуски направиха голмайсторът и Мартин Колев.
Преди това в средата на първото полувреме Георги Стоянов от домакините насочи топката в мрежата, но попадението не беше зачетено заради засада. От Дреновец оспорваха съдийското решение.
С тази победа свищовският тим постига втори пореден успех и заема 12-ото място в класирането с актив от 12 точки.
“Академик”: Виктор Владимиров, Иван Ганев, Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Веселин Габров, Валентин Антонов, Ивайло Данаилов, Кристиан Аначков, Мартин Колев, Преслав Антонов, Димитър Костадинов.