“Студентите” взеха областното дерби

Публикувано на пт, 15 Мар. 2019
69 четения

Свищовският “Академик” спечели с лекота областното дерби в междинния кръг на Северозападната Трета лига. “Студентите” надиграха с 4:2 “Янтра” (Полски Тръмбеш), като водеха с 4:0 още до почивката.
Сонер Хюсеин откри резултата в 5-ата минута, като насочи топката с глава след центриране отдясно. Отново той бе точен за 2:0 в 14-ата, като от много малък ъгъл изпрати кълбото в обратния на вратаря на гостите. Атаките на домакините продължиха и в 34-тата минута падна и трети гол, отбелязан с удар отблизо на Константин Цветанов. Павел Петков пък доведе нещата до 4:0 малко преди края на полувремето, когато посрещна отбита топка и я заби в мрежата на “Янтра”.
На почивката старши треньорът на свищовлии Стефан Трайков направи промени в състава си и през втората част гостите върнаха два гола. Калоян Илиев намали на 4:1 в 62-ата минута след двойно подаване през центъра на отбраната. После пък с удар от дистанция Емил Копаранов доведе нещата до 4:2. Междувременно обаче Сонер Хюсеин имаше шанс да стигне до хеттрик в мача, а Кристиян Иванов на два пъти пропусна очи в очи с вратаря на тръмбешчани.
“Беше важно да спечелим двете поредни домакински срещи и го направихме. Доволен съм от представянето на момчетата. Смените на полувремето бяха необходими, но имахме още възможности да развием успеха си”, коментира Стефан Трайков.
В неделя свищовлии гостуват на “Партизан” (Червен бряг), а тръмбешчани приемат “Бдин” (Видин).