“Скорпион” се класира на елиминациите

Публикувано на пт, 25 ян. 2013
296 четения

Отборът на “Скорпион инвестстрой” се класира за елиминационната фаза на общинския зимен турнир по футбол на малки врати в ДКС “Васил Левски”. В група “Д” тимът разби с 6:0 “Болярка” и е сигурен осминафиналист, тъй като не може да бъде вече застигнат от последните два тима.
Болярка – Скорпион 0:6
Превъзходството на “Скорпион” бе пълно и бе изразено в 6 гола, които пък оформиха актива му на 6 точки, достатъчни за класиране на 1/8 финалите. В 10-ата минута Павлик Карабоев след корнер засече топката за 0:1. Отново той след няколко минути отбеляза идентичен гол, като този път използва прострелно центриране отляво. После пък дойде ред за два гола на Валентин Камбуров. В 18-ата минута със силен удар той направи 0:3, а в самия край на полувремето с шут от около седем метра добави още едно попадение. Четвъртия гол добави Стефан Хаджикостов, който в средата на втората част бе най-съобразителен след един карамбол в наказателното поле, а “шестицата” на съперника писа Тихомир Христов в 35-ата минута, след като излезе сам срещу вратаря на “Болярка” и го преодоля успешно.
Комита – Банка ДСК 4:0
Футболистите на свищовския “Академик”, които играят под името “Комита”, се реваншираха за загубата на старта и биха с 4:0 във втория си мач “Банка ДСК”. Надмощието им бе пълно и още в 3-ата минута удариха греда, а най-любопитното бе, че общо “комитите” нацелиха 6 пъти гредите в мача (две преди почивката и четири през втората част)! Все пак падаха и голове – в 12-ата минута Мартин Методиев с диагонален удар откри, а веднага след това Иво Михайлов удвои, като технично с пета прати топката в мрежата. Останалото свърши опитният Иван Ганев с два гола след почивката. В 21-ата минута той се разписа със силен удар, а особено красив бе последният гол, дошъл след ефектен външен фалц на Ганев. В последния мач “Комита” играе с водача “Спарта” и при успех (при очакваната победа на “Пауър Моушън” над “Банка БСК”) трите отбора могат да съберат по 6 точки и ще се прави ново класиране от мачовете помежду им, където решаваща се очертава головата разлика…
Алекс ОК – Свинските крачета 1:3
“Алекс ОК” отново игра добре, но загуби и втория си мач в турнира срещу силния тим на “Свинските крачета”. Началото бе равностойно, а в 11-ата минута символичните гости откриха с хубав удар отдясно на Иво Нейков. Само след 4 минути обаче “Алекс ОК” възстанови равенството, като Бисер Стоянов бе изведен отдясно и стреля в ъгъла за 1:1. В 17-ата минута Данчо Момчилов отново даде преднина на “крачетата”, като излезе срещу вратаря – 1:2. Втората част започна оспорвано, но всичко се реши в 30-ата минута при една грешка на “зелено-белите”, при която Любомир Витанов отне топката и направи 1:3, а до края отборът му пропусна и още голове.
Днес е дербито “Свинските крачета” – “Долапчиеви”, победителят от което отива на 1/8 финал. По-интересно става, ако мачът завърши наравно, защото тогава, ако “Амфора” бие “Алекс ОК”, трите отбора ще съберат по 5 точки и ще имат абсолютно равен актив само от ремита помежду си, но засега това е само хипотеза…
Лудата банда – Владислав 0:4
Отборът на “Владислав” се върна в играта след убедителна победа над “Лудата банда”. В 8-ата минута Иван Гинов завърши една контра за 0:1, а минута преди почивката Венцислав Илиев с глава забоде за втори път топката в мрежата. Кристиян Костадинов в 30-ата минута след самостоятелен пробив прехвърли вратаря – 0:3, а малко по-късно Стилиян Станчев с глава отклони топката в десния ъгъл и донесе категоричния успех на джулюнчани.

Така решаващ в групата става мачът днес между “Владислав” и водача “Ив комерс”, победителят от който продължава напред, а на горнооряховци ще е достатъчно и равенство.