“Павликени”, “Янтра” (ПТ) и “Академик” записаха загуби, без да вкарат гол

Публикувано на чт, 11 Апр. 2019
81 четения

Не бяха успешни резултатите в 22-ия кръг на Трета лига Северозапад за трите отбора от Великотърновска област. Съставите на “Павликени”, “Янтра” (П. Тръмбеш) и “Академик” загубиха срещите си, като не отбелязаха нито един гол и получиха осем. Въпреки това могат да съжаляват, защото във футбола логиката често липсва.
В Свищов определено се чувстват ощетени, след като късен гол от дузпа реши оспорвания мач в полза на гостите от Севлиево. В 82-ата минута реферът Мариян Блажев прецени, че има основание да отсъди наказателен удар, след като топката срещна ръка на играч на домакините и посочи бялата точка. От нея бившият халф на етърци Радослав Байчев бе точен за 0:1. След мача от “Академик” подадоха жалба срещу съдийството.
Младият тим на “Академик” имаше шансове за победата, като още в 5-ата минута Сонер Хюсеин проби отдясно и стреля по диагонала в далечната греда. Топката се върна пред вратата, откъдето Павел Петков я изпрати в аут. Възможности имаха и Павел Петков, Стефан Трайков, Кристиян Иванов.
“Най-добрият ни мач, откакто съм старши треньор. Що се отнася до дузпата, подали сме жалба. Футболистът на гостите ритна топката от половин метър в ръката ми, нека преценят от Съдийската комисия има ли основание да се отсъди наказателен удар”, коментира играещият треньор Стефан Трайков.
ОФК “Павликени” загуби с 3:0 гостуването си на “Янтра” в Габрово, но може да съжалява, защото игра равностойно. В 19-ата минута Стефан Гинчев стреля над вратата, а в 38-та Пламен Илиев от около десетина метра прати топката в ръцете на Христо Лалев. “Янтра” поведе веднага след почивката с гол на Пламен Кожухаров, но интригата се запази чак до 70-ата минута, в която резултатът бе удвоен. Гостите претендираха за засада в ситуацията и докато овладеят емоциите си, само 30 секунди по-късно, получиха трето попадение във вратата си чрез Пламен Кожухаров. Гинчев излезе сам срещу вратаря на домакините и можеше да вкара поне почетен гол, но Лалев спаси.
“Янтра” (П. Тръмбеш) записа загуба с 4:0 при гостуването си на “Първа атомна”, като отсъстваха редица основни футболисти. Срещата пропуснаха титулярният вратар Радослав Рашков, Стефан Ангелов, Емил Копаранов, Тони Маречков, Мастънов и т.н. Това наложи на играещия треньор Калоян Илиев да заложи на юноши, от чието представяне е доволен. В крайна сметка домакините от “Първа атомна” спечелиха с 4:0.