“Павликени” спечели в Трявна с 1:0, свищовлии с реми у дома срещу “Левски”

Публикувано на ср, 20 Февр. 2019
70 четения

ОФК “Павликени” спечели победа в последната си контрола от подготовката, като надделя с 1:0 над “Трявна”. Мачът се игра на стадион “Републиканец” в Царева ливада.
Единственото попадение бе дело на Йордан Петев и падна от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Двата отбора не направиха добър мач, като особено преди почивката головите възможности бяха малко, а топката се застояваше предимно в централната част на терена. През втората част играта се оживи и за павликенчани ситуации за гол се разкриха пред Петев, Какамъков и Ингилизов, а за “Трявна” пък Васил Андреев пропусна да възстанови равенството.
“Не съм доволен от представянето ни в последната контролна среща”, коментира старши треньорът на павликенчани Димитър Тодоров.
В мач също с много борба в центъра на терена и с малко положения свищовският “Академик” пък завърши наравно у дома срещу “Левски-2007”. Ситуациите пред двете врати никак не бяха много.
Домакините отново започнаха с петима юноши в състава. Съперникът първи поведе в резултата в 33-ата минута, когато след разбъркване и рикоширала топка от напречната греда техен футболист вкара с глава за 0:1. “Студентите” положиха доста усилия да изравнят и в крайна сметка успяха. Две минути преди да изтече редовното време след центриране защитата на “Левски-2007” отби топката, тя попадна в Беркан Реджеб, който от границата на наказателното поле стреля и въпреки плонжа на вратаря вкара за 1:1.
В неделя “Академик” подновява участието си в първенството на Трета лига с домакинство на “Янтра” (Полски Тръмбеш), а ОФК “Павликени” приема “Ботев” (Луковит).