“Павликени” поведе, но не успя да спре лидера

Публикувано на вт, 1 сеп. 2020
113 четения

ОФК “Павликени” не успя да спре лидера в Трета лига “Ботев-2” (Враца) у дома. Играчите на треньора Димитър Тодоров поведоха до почивката, но после допуснаха обрат и записаха първа загуба за сезона. Домакините поведоха в резултата в 19-ата минута, когато Стефан Гинчев бе изведен, елиминира вратаря на врачани и вкара за 1:0. Последва удар на Йордан Йорданов, спасен от стража на гостите. В края на първата част ботевци се вдигнаха, но нямаха шанс да изравнят. След почивката обаче те натиснаха и вкараха два гола, дело на Кирил Кръстев и Мирослав Маринов. Първият се разписа след пряк свободен удар, при който Ивайло Петков отби топката в гредата зад себе си, но после защитата не я изчисти и при добавката нямаше какво да направи. В отговор Красен Трифонов стреля от въздуха, но вратарят на “Ботев-2” спаси. В 80-ата минута изритана напред топка бе настигната от Маринов, който прехвърли вратаря за 1:2. Щурмът на павликенчани можеше да им донесе изравняване в добавеното време, но Красен Славчев пропусна.
“Павликени”: Ивайло Петков, Георги Христов, Красен Славчев, Ивайло Велчев, Цветомир Додуров, Александър Узунов, Йордан Йорданов, Никола Какамъков, Стефан Гинчев, Красен Трифонов, Борислав Гецов.