“Павликени” обърна “Левски” с две дузпи

Публикувано на вт, 19 мар. 2019
106 четения

Важна победа взеха павликенчани в дербито с “Левски-2007” (гр. Левски). Възпитаниците на треньора Димитър Тодоров обърнаха у дома съперника с 3:1, след като губеха в резултата.
Домакините бяха подценили последния в класирането и не започнаха концентрирано. В 10-ата минута нападател на гостите бе изведен сам срещу вратаря и вкара за 0:1. Едва тогава играчите на “Павликени” засилиха натиска и това им донесе успех след половин час игра. След корнер настъпи разбъркване в пеналта, при което Цветомир Додуров бе фаулиран, преди да нанесе удар. Последва дузпа, превърната в гол от Йордан Петев – 1:1.
Десетина минути след началото на второто полувреме Велчев направи пълен обрат, вкарвайки за 2:1. В 68-ата минута мачът съвсем бе решен с трети гол в полза на павликенчани. Той отново бе от наказателен удар, отсъден този път за нарушение срещу Гинчев и реализиран от Кристиян Райчев.