“Павликени” измъкна реми в Червен бряг

Публикувано на пн, 25 окт. 2021
55 четения

ОФК “Павликени” завърши наравно 2:2 при гостуването си на “Партизан” (Червен бряг), което го изведе на петото място във временното класиране на Трета лига. Домакините откриха още в 3-та минута. Милен Тонев проби по левия флаг и центрира пред вратата, където Христо Димов с удар под плонжа на вратаря вкара за 1:0. Павликенчани обаче бързо върнаха попадението. В 12-ата минута Йордан Йорданов след двойно подаване изскочи срещу вратаря, но бе застигнат и съборен от Борислав Иванов. Реферът отсъди дузпа, при която самият Йорданов литна вратаря и хладнокръвно реализира – 1:1.
Резултатът се запази чак до 59-ата минута, когато домакините поведоха с гол, оспорван от павликенчани. Борислав Иванов пусна към Славчев, който бе в засада, страничният съдия вдигна флага и защитата спря да играе, но Борислав Иванов сам напредна и направи 2:1. В 83-та минута “Павликени” изравни. Симеон Иванов бе намерен в пеналта и с удар под плонжа на вратаря се разписа за 2:2. В добавеното време и двата тима изпуснаха да спечелят. Първо след пробив и центриране на Мартин Ширтев капитанът Красен Трифонов пред самата врата се размина с топката, а в последната атака на домакините Тонев и Димов изскочиха срещу само един бранител, но Венци Димитров се намеси блестящо и спаси.