“Павликени” би “Етър-2” в областното дерби

Публикувано на вт, 18 май 2021
230 четения

ОФК “Павликени” надделя с 2:0 в областното дерби срещу дублиращия отбор на “Етър”. Домакините разполагат с по-опитни футболисти и имаха превес, изразен в две попадения на Стефан Гинчев.
Те започнаха вихрено, като до 10-ата минута пропуснаха да вкарат на три пъти. Толкова положения пропиляха след това и “болярите” при проведените контраатаки. Така съперниците стигнаха до почивка. След нея селекцията на Димитър Тодоров доминираше. В 48-та минута топката се движеше отляво, последва удар, търновският страж изби, но при добавката на Гинчев беше безпомощен – 1:0. Той вкара за втори път в 69-ата минута с шут от 20 метра. Останалите голови ситуации за Павликени бяха ликвидирани, благодарение на отличните намеси на младия вратар Пресиян Петков.
Етърци също създадоха две-три ситуации пред вратата на Ивайло Петков. След този кръг павликенчани са седми, а “виолетовите” – на 16-о място от 18 отбора, като в сряда приемат “Левски” (Лом), осигурил си днес влизането във Втора лига.