“Павликени” би “Етър-2”, травми белязаха мача

Публикувано на пт, 23 юли 2021
98 четения

Калоян Ненчев можеше да изравни в края

“Павликени” надделя с минималното 2:1 на своя стадион над дублиращия тим на “Етър”. Домакините поведоха буквално с гол от съблекалнята – преди да е изтекла и минута “виолетовите” сгрешиха в центъра на терена и Мартин Ширтев вкара за 1:0. Домакините опитаха да развият успеха си и успяха в 25-ата минута да дръпнат с 2:0. Симеон Иванов прати топката в мрежата и удвои резултата. Междувременно обаче старши треньорът им Мартин Кръстев бе принуден да направи две нежелани смени. Стефан Гинчев получи травма в коляното, а Красен Трифонов – в прасеца. Младите етърци обаче показаха добро лице и в 38-та минута Ивалин Петков от тима на гостите нацели греда, а в 43-та Александър Гугучков намали на 2:1. Нападателят се възползва от диагонално подаване и неразбирателство между вратар и защитник на домакините.
След почивката темпото поспадна и играта бе равностойна, а в 88-та минута “Етър-2” можеше и да изравни, като със странична ножица Калоян Ненчев изпрати топката опасно близо до вратата на павликенчани. В събота те посрещат на свой терен отбора на “Вихър” (Славяново).