“Павликени” би “Академик”, куриозни грешки на гостите

Публикувано на пт, 9 апр. 2021
114 четения

В Павликени домакините биха с 2:0 свищовския “Академик” в междинния кръг на Северозападната Трета лига, като това бе десетият пореден мач без победа на “студентите”. Воденият от новия треньор Евгени Маринов състав на “Академик” игра добре, два пъти нацели гредите, но падна след две нелепи грешки.
Двата отбора направиха бърз и интересен мач с атаки към двете врати. Павликенчани поведоха преди почивката, след като при една от поредните им атаки последва центриране отляво, вратарят Кристиян Николов изпусна топката и буквално от голлинията Красимир Гавазов я довкара в мрежата – 1:0. В самия край на полувремето Явор Генчев от гостите бе съборен пред наказателното поле и последва пряк свободен удар, от който той нацели сглобката на гредите.
“Академик” опита да върне гола, но при атака отдясно отново Явор Генчев нацели този път страничния стълб. Пет минути преди края на мача пак негов удар бе изваден от вратаря Ивайло Петков.
В 87-та минута “Павликени” предприе атака, която бе резгърната наляво към Борислав Иванов, той центрира и в опита си да избие топката Ивайло Данаилов от “Академик” прехвърли собствения си вратар и автоголът оформи крайното 2:0.
“Павликени” излезе на осмата позиция в класирането, а свищовлии остават на незавидното 16-о място.
“Павликени”: Ивайло Петков, Ивайло Маринов, Георги Христов, Ивайло Велчев, Тихомир Трифонов, Красимир Гавазов, Борислав Гецов, Александър Узунов, Стефан Гинчев, Йордан Петев, Красен Трифонов.
“Академик”: Кристиян Николов, Георги Йорданов, Иван Ганев, Ивайло Данаилов, Пламен Ангелов, Стефан Трайков, Мартин Иванов, Явор Генчев, Димитър Костадинов, Михаил Ганев, Георги Колев.