Войсковият спортен клуб към НВУ с два медала

Публикувано на пт, 7 Дек. 2012
95 четения

Поредното си силно представяне на държавно първенство записа Войсковият спортен клуб към НВУ “В. Левски”. В последното за годината държавно отборно първенство – по тенис на маса, великотърновци, водени от треньора Тодор Василев са трети в комплексното класиране. Мъжкият тим в състав Тихомир Тодоров, Христо Караджов и Здравко Дамянов постигна 5 победи и 2 загуби и завърши четвърти. Жените, представени от Кристина Аледийска, Милена Любенова и Янка Димитрова, спечелиха три мача, загубиха един и се подредиха втори.
Индивидуално Кристина Аледийска се окичи със сребърен медал. Тримата мъже имаха малшанс да срещнат на осминафинала първите трима в крайното индивидуално класиране и да загубят с по 3:2 гейма. Тихомир Тодоров падна от бъдещия шампион, като в контрагейма водеше с 6:2, но в крайна сметка отстъпи, Христо Караджов бе спрян от сребърния медалист, Здравко Дамянов от бронзовия.