“Локо” (ГО) завърши девети след трета поредна загуба

Публикувано на ср, 29 май 2019
90 четения

Горнооряховският “Локомотив” записа трета поредна загуба в последния кръг на първенството на Втора лига. “Железничарите” паднаха у дома с 1:2 от “Черноморец” (Балчик). След добрите резултати в средата на пролетния полусезон накрая горнооряховци намалиха темпото и в последните 6 кръга записаха две ремита и 4 загуби, което в крайна сметка им отреди 9-ото място в класирането.
Някои от титулярите получиха почивка за последния мач. Срещата вървеше при нулево равенство до средата на втората част, когато Валентин Йосков откри за гостите. За първи път като титуляри започнаха Максимилиян Велков и Станимир Андреев. На тяхно място през второто полувреме излязоха юношите Янислав Цачев и Тодор Бакърджиев, които направиха повече от половин час равностоен мач с мъжете.
В 84-ата минута Александър Попов успя да изравни за локомотивци, но само след две минути Румен Касабов върна преднината на гостите и мачът завърши 1:2.
“Локомотив”: Славов, Сандов, Тодоров, Минков, Фиданин, Харизанов, Славков, Попов, Велков (66 Бакърджиев), Андреев (58 Цачев), Т. Иванов.
“Царско село” влезе в елита, “Монтана” ще играе бараж с “Витоша”, а “Арда” – със “Септември”. От Втора лига изпадат “Несебър” и “Добруджа”, а влизат четирите първенци от третия ешалон (от Северозапад това е “Спартак” Пл), като групата ще бъде увеличена на 18 отбора.