“Локо” (ГО) загуби с 3:1 от “Лудогорец”

Публикувано на пн, 1 Ное. 2021
54 четения

Горнооряховският “Локомотив” загуби с 3:1 от шампиона “Лудогорец” и отпадна за Купата на България. Домакините поведоха с 1:0 в 12-ата минута. Сисиньо пусна много добър пас към Ихинио Марин, който с премерен удар вкара топката във вратата на Ивайло Петков.
Елвис Ману отправи удар от разстояние в 34-та минута, но Ивайло Петков се намеси и спаси. “Лудогорец” поведе с 2:0 в 38-та минута. Шакил Пинас направи добър пробив отляво, след което подаде към Елвис Ману, който финтира защитник и прати топката във вратата на гостите. Първият точен удар за горнооряховци бе в 44-та минута. Георги Колев отправи удар от сериозно разстояние, а Серджио Падт спаси без никакви проблеми.
“Локомотив” намали в 58-та минута – след центриране от корнер Георги Колев бе изпуснат от Шоу и с глава отблизо прати топката във вратата – 2:1. Домакините направиха 3:1 в 79-ата минута, когато Мавис Чибота получи много добър пас в наказателното поле и подаде към Мануел Шоу, който бе сам пред опразнената врата и не сбърка, пращайки топката в мрежата. В края Петков спаси и опасен удар на Чибота.
“Локомотив”: Ивайло Петков, Али Ахмед, Стефан Иванов, Димо Атанасов, Станимир Андреев, Емил Копаранов, Тодор Бакърджиев (46 Александър Узунов), Явор Генчев (80 Ивайло Велчев), Георги Колев, Никола Какамъков (73 Димитър Байдаков), Янислав Цачев.