“Локо” (ГО) спря серията от загуби, удари с победен гол в 94-та минута

Публикувано на пн, 26 Ное. 2018
117 четения

Горнооряховският “Локомотив” спря серията от четири поредни загуби във Втора лига, като би с 2:1 при гостуването си на “Черноморец” (Балчик). Победното попадение на стадиона в Албена вкара защитникът Иван Пенев в самия край на добавеното време от 4 минути.
Преди почивката голове не паднаха. Домакините обаче поведоха в 55-ата минута, когато Цветан Илиев прати топката в мрежата на Евгени Александров за 1:0. Радостта им не продължи дълго. Шест минути по-късно Димитър Юруков успя да възстанови равенството. Мачът отиваше към 1:1, когато в последната 94-та минута локомотивци предприеха атака, завършила с гол на бранителя Иван Пенев, който донесе трите точки за “железничарите” – 1:2.
В този мач за “Локомотив” дебютира младокът от горнооряховската школа Мартин Димитров, който в последния момент трябваше да заеме мястото на Петър Чалъков. Успехът придвижи локомотивци на 11-ото място в класирането с актив от 17 точки след 5 победи, 2 равенства и 8 загуби. В следващия кръг в петък, 30 ноември, “Локо” (ГО) отново гостува – на един от лидерите в групата “Монтана”, а в последното си домакинство ще приеме “Лудогорец-2”.
“Локомотив” (ГО): Евгени Александров, Тихомир Трифонов, Симеон Иванов, Иван Пенев, Мартин Николов, Ивайло Тодоров, Димитър Калчев, Илия Карапетров, Мартин Димитров, Димитър Юруков, Тихомир Кънев.