“Локо” (ГО) с първи успех – разгроми “Хебър” с 6:1

Публикувано на ср, 11 Мар. 2020
58 четения

Горнооряховският “Локомотив” се върна на победния път, като след три поредни загуби взе първи пролетен успех. “Железничарите” разгромиха с 6:1 шестия в класирането “Хебър” (Пазарджик) в последния мач от кръга на Втора лига. Двубоят се игра пред празни трибуни заради решението на БФС, а домакините бяха водени от треньора Лъчезар Русев в отсъствието на заболелия наставник Милчо Сирмов.
“Черно-белите” имаха пълен превес през целия мач, докато съперникът бе неузнаваем. Още в 3-та минута вратарят на гостите отби една топка и тя бе насочена към Айкут Рамадан, който откри резултата – 1:0. Малко след това нов удар на Димитър Юруков бе уловен от Любенов. В 17-ата минута пък Янислав Цачев навлезе отляво и стреля, но вратарят спаси.
С красив гол домакините удвоиха в 37-мата минута – след центриране отдясно от фаул избитата топка попадна у Жак Пехливанов, който със силен удар я прати в мрежата. В самия край на полувремето Юруков напредна в пеналта и бе съборен. Отсъдената дузпа бе превърната от Айкут Рамадан с мощен удар в 3:0.
В 58-та минута след центриране отдясно току-що влезлият Деян Христов с глава покачи на 4:0. Малко след това Андриан Краев върна почетен гол след пас на Стоичков. Нов удар на Деян Христов бе изваден от Любенов в корнер. Десет минути преди края след корнер капитанът Иво Харизанов с глава покачи 5:1, а в добавеното време пак Жак Пехливанов оформи крайното 6:1.
“Локомотив” (ГО): Деян Вълков, Цветомир Вачев, Иво Харизанов, Вълчан Чанев, Кристиян Райчев, Жак Пехливанов, Калоян Стефанов, Петър Чалъков (46 Георги Янков), Айкут Рамадан (84 Тихомир Трифонов), Димитър Юруков, Янислав Цачев.