“Локо” (ГО) пречупи “Янтра” (ПТ) с 4:2

Публикувано на пн, 7 Ное. 2022
102 четения

Горнооряховският “Локомотив” взе поредна домакинска победа, като пречупи с 4:2 в местно дерби “Янтра” (Полски Тръмбеш) и затвърди третото си място. Домакините губеха с 0:1, през втората част обърнаха резултата, последва ново изравняване и в края наложиха волята си.
Преди почивката падна само един гол и той бе за гостите. В 44-та минута след хубаво центриране отдясно Християн Кожухаров си спря топката с десния крак и с левачката я прати в ъгъла на Зехнур Чаушев за 0:1. “Локомотив” изравни в 51-та минута. При атака на гостите силен удар на Любо Генчев бе избит от Чаушев, последва контра и напредналият Георги Колев пусна топката на Димитър Байдаков, който покрай плонжа на вратаря я мушна в мрежата – 1:1. Само след две минути последва нова комбинация на “черно-белите”, при която Николай Иванов продължи топката към Георги Колев и той стреля за 2:1.
Гостите не свалиха гарда и бързо изравниха. В 60-ата минута Тони Маречков центрира от корнер, вратарят Чаушев не можа да избие добре топката и тя попадна на главата на Кожухаров, който я насочи в мрежата за 2:2.
После обаче натискът на горнооряховци реши мача в тяхна полза. В 75-ата минута след атака през целия терен топката стигна до Георги Колев, който с премерен удар от дъгата на наказателното поле донесе третото попадение. Всичко се реши окончателно в 84-та минута – Явор Генчев намери Янислав Цачев, който навлезе към централната част на пеналта и отправи мощен шут. Топката от напречната греда тупна зад голлинията и се върна в полето, но тъчреферът правилно сигнализира, че е преминала линията и това донесе крайното 4:2.
В последния есенен кръг “Локо” (ГО) гостува в Дреновец, а “Янтра” (П. Тръмбеш) приема “Етър-2” (В. Търново).
“Локомотив”: Зехнур Чаушев, Милен Савов, Стефан Иванов, Ивайло Тодоров, Ивайло Велчев, Александър Узунов, Тодор Бакърджиев, Николай Иванов, Даниел-Виктор Кънчев, Георги Колев, Янислав Цачев.
“Янтра” (ПТ): Радослав Рашков, Емилиян Ангелов, Исмаил Мастънов, Калоян Илиев, Красен Славчев, Марио Балъков, Любомир Генчев, Мартин Минчев, Християн Кожухаров, Тони Маречков, Александър Божуранов.