“Локо” (ГО) отпадна от ЦСКА за купата след загуба с 0:3

Публикувано на чт, 26 сеп. 2019
51 четения

Горнооряховският “Локомотив” отпадна на 1/16 финалите в турнира за Купата на България, след като очаквано отстъпи с 0:3 на ЦСКА-София. Разликата в класите бе очевидна, въпреки че домакините положиха доста усилия. С два гола за успеха на гостите се отчете Тони Уот, а един добави Денис Давидов, за когото това бе дебютно попадение.
Двубоят започна с видимо преимущество на “червените”, които обаче не създаваха сериозни ситуации. При първата си такава падна и гол. Денис Давидов получи пас пред наказателното поле от Отабор, след което се измъкна от опеката на играч на домакините и със страхотен шут вкара топката в мрежата на Василев за 0:1.
Гостите от София продължиха с по-добрата игра от съперника и до края на полувремето създадоха още няколко добри възможности за гол, при едно от които Денис Давидов завъртя топката, но коженото кълбо се спря в гредата.
Най-добрата възможност за “железничарите” преди почивката бе в 32-ата минута, когато от фаул Деян Христов насочи добре топката, но тя мина покрай гредата.
Втората част започна вихрено за гостите и след само 10 минути игра от нея те удвоиха резултата. Греъм Кери центрира от пряк свободен удар, а Тони Уот отбеляза красив гол с плонж – 0:2.
И след втория гол “армейците” продължиха да търсят попадения във вратата на домакините. Това си каза думата и в 62-ата минута Тони Уот реши всичко в мача. Шотландският таран бе изведен от Тиаго, след което премина двама бранители и вратаря на “железничарите”, за да отбележи на празна врата, оформяйки крайното 3:0.
“Локомотив” можеше да върне почетен гол в 79-ата минута, когато стреля във вратата, но стражът на ЦСКА Густаво Бусато спаси. Малко преди края Тони Уот можеше да отбележи хеттрик. Шотландецът спечели високата топка при центриране на Тиаго от корнер и изстреля топката с глава към горния десен ъгъл, а пред голлинията Ивайло Тодоров отклони в още един ъглов удар.
“Локомотив”: Василев, Харизанов, Тодоров, Минков, Сандов (84 Рамадан), Райчев, Пехливанов, Славков (59 Янев), Стефанов (59 Колев), Чалъков, Христов.