“Локо” (ГО) изпусна успеха в последнатa 90-a минута

Публикувано на вт, 30 Юли 2019
103 четения

“Локомотив” пропусна първа победа в новото първенство на Втора лига, допускайки изравняване в добавеното време на мача с “Черноморец” (Балчик). За да бъде горчилката още по-голяма за феновете, изравнителният гол отбеляза бившият локомотивец Александър Попов.
Срещата от втория кръг на шампионата се игра на стадион “Локомотив”. И двата отбора стартираха със загуба в първия кръг на първенството и търсеха своята първа победа. За домакините от “Локомотив” тя бе особено важна, за да заличи лошия вкус от разгрома на старта, когато “Литекс” разби “железничарите” с 5:0.
Още в началото вратарят им Дафовски боксира центриране от корнер и последва удар на Юнуз, но над гредата. Все пак локомотивци търсеха победата срещу “Черноморец” и създадоха положения, които обаче не успяха да реализират. В 23-ата минута обаче те поведоха с гол на новото попълнение Ерай Карадайъ. Стефанов центрира топката и Карадайъ я прати в мрежата за 1:0.
После Мартин Петков предприе нова атака и пусна към Стефанов, но ударът му мина над гредата. След това обаче всички усилия да се увеличи преднината не дадоха резултат. Балчиклии имаха възможности да изравнят още преди почивката, когато Юнуз подаде към Мирчев, но ударът му бе избит от Харизанов.
През втората част най-интересното бе около 60-ата минута. Първо Илиев от гостите преодоля двама горнооряховски играчи, но стреля над гредата. В ответната атака “Локомотив” можеше и да удвои. Калоян Стефанов изведе голмайстора Ерай Карадайъ, той напредна и излезе срещу вратаря, но противников играч се намеси и топката не влезе в мрежата.
В самия кай на мача “Черноморец” (Балчик) попари домакините. След изпълнение на фаул последва разбъркване пред вратата на Дафовски, където най-съобразителен се оказа бившият локомотивец Александър Попов, който прати топката във вратата за крайното 1:1, което никак не се хареса на феновете.
“Локомотив”: Дафовски, Райчев, Т. Трифонов, Ахмед, Харизанов, Стефанов, Петков (46 Савов), Чалъков (46 Пехливанов), Юруков (80 Сандов), Рамадан, Карадайъ.