“Локо” (ГО) би с 3:0 в Свищов

Публикувано на пн, 20 сеп. 2021
129 четения

Горнооряховският “Локомотив” очаквано спечели областното дерби в Свищов срещу местния “Академик” с 3:0 и опази първото си място в Северозападната Трета лига. Мачът се игра без публика заради заповедта на свищовския кмет Генчо Генчев.
Два удара на Димитър Костадинов от домакините бяха спасени от вратаря Чаушев. В 37-та минута Янислав Цачев напредна отляво и пусна топката пред голлинията на капитана Георги Колев, който я насочи в мрежата – 0:1. После резултатът се запази чак до 70-ата минута, когато с красив гол Явор Генчев удвои. Халфът от 40 метра отправи прецизен удар в левия ъгъл на свищовската врата за 0:2. Малко след това Явор Генчев отново шутира от движение, но топката срещна гредата. Малко преди края на мача резервата Никола Какамъков бе съборен на границата на наказателното поле, но реферът отсъди дузпа, която домакините бурно оспорваха. Георги Колев със силен удар от бялата точка оформи крайното 0:3. “Локомотив” води в класирането с 19 точки от 6 победи и едно реми, следван от “Спартак” (Плевен) със 17 точки.