“Локомотив” (Горна Оряховица) удари “Бдин” за третото място

Публикувано на пт, 13 май 2022
95 четения

“Локомотив” (ГО) победи с 2:0 “Бдин” в битката за третото място в класирането и се откъсна на него със 7 т. аванс пред видинчани.
Локомотивци имаха превес и още в първите минути изпълниха поредица от корнери, при един от които топката бе отправена опасно до гредата. В 17-ата минута при атака на домакините защитникът на “Бдин” Янек Кирилов допусна груба грешка, последва разиграване, завършило с точен удар на Стефан Неделчев под плонжа на вратаря – 1:0. Отново Неделчев в 27-та минута пропусна да удвои, като стреля от добра позиция, но топката мина на сантиметри от левия стълб.
В самия край на полувремето Ивайло Иванов от гостите, който висеше с жълт картон, извърши фаул в центъра и получи втори от рефера Георги Гинчев, което остави “Бдин” в намален състав. Резултатът бе удвоен в 55-ата минута. Бърза контра доведе до пас на Райчев към капитана Красимир Гавазов, чийто удар бе избит от вратаря, но Кристиян Райчев довкара топката за 2:0. После изстрел на Неделчев бе избит пред голлинията. Гостите в 67-та минута отправиха опасен удар до гредата, изпълниха няколко корнера, но не стигнаха до гол. Влезлият като резерва Димитър Байдаков от домакините с глава стреля в напречната греда, а опасен удар на Стефан Иванов бе избит в корнер.
“Локомотив”: Иван Петров, Ивайло Тодоров, Денислав Николов, Ивайло Велчев, Андрей Петров, Емил Копаранов, Александър Узунов, Кристиян Райчев, Тодор Бакърджиев, Красимир Гавазов, Стефан Неделчев.