“Локомотив” (ГО) победи “Нефтохимик” (Бургас) с 1:0

Публикувано на пн, 12 Авг. 2019
77 четения

“Локомотив” (Горна Оряховица) записа първа победа през сезона във Втора лига. “Железничарите” спечелиха с 1:0 домакинството си на тръгналия силно в шампионата “Нефтохимик”. Първият мач на новия старши треньор Милчо Сирмов донесе, и първа победа за “Локомотив” в новото първенство. След две загуби и едно равенство “железничарите” най-сетне се поздравиха с успех и то веднага след промените в треньорския щаб.
Единственият гол в срещата отбеляза в добавеното време на първото полувреме младият халф Мартин Петков, който беше преотстъпен от “Левски” в последните дни на предсезонната подготовка. През втората част “шейховете” подобриха играта си в нападение и имаха пълна доминация на терена , но не успяха да стигнат до изравнителен гол. Добри възможности имаха Живко Петков и Иван Колев, но шансът им попречи да се разпишат.
Двата клуба се бяха разбрали в мача да не играе Деян Христов, който само преди дни смени екипа на “шейховете” с този на “железничарите”.
“Шейховете” на Диян Петков регистрираха второ поражение и с актив от шест точки държат осмата позиция във втория ешелон, въпреки че пристигнаха с амбицията да доказват, че футболът възкръсва в Бургас. Феновете на “Нефтохимик” опънаха голям транспарант на стадион “Локомотив” – “Върнете футбола в Бургас”, но, общо взето, бургаският футбол си тръгна без точка и с надеждите да се реабилитира в бъдеще.
“Локомотив” (ГО): Дафовски, Минков, Харизанов, Фиданин, Райчев, Тодоров, Рамадан, Петков, Стефанов, Сандов, Юруков.