“Лайтс” стартира победно в турнирa

Публикувано на ср, 15 ян. 2020
214 четения

Отборът на “Лайтс” стартира победно в настоящото издание на зимния турнир по футбол в ДКС “Васил Левски”. Надпреварата има над 50-годишна история и започва в средата на 60-те години на миналия век на бившия спортен комплекс “Юнак”, а след прекъсвания и смяна на мястото за провеждания вече 15 години е в ДКС “Васил Левски”. На откриването на сегашното издание рекордьорът по титли “Лайтс” се наложи с 2:0 над един от новите отбори “Баскет футболери”, воден от баскетболната звезда Мартин Дурчев.
Мачът бе много оспорван, с положения пред двете врати, като силно се представиха двамата вратари, отразили доста опасни удари. Стражът на “Лайтс” Иван Христов на два пъти спаси изстрели на останали очи в очи с него “Баскет футболери”. Така нулевото равенство се запази чак до 33-ата минута, в която Светослав Караиванов преодоля Кирил Ненов за 1:0, отбелязвайки първия гол в турнира. Крайното 2:0 фиксира Бисер Пенчев в последните секунди на двубоя.
Във втория мач от групата “Ключарско ателие” победи с 5:1 “Кеш Кредит”. Тодор Манев вкара два пъти за “ключарите” преди почивката, а Валери Йорданов върна едно попадение. След паузата Стефан Ненков записа първия хеттрик в турнира, като наниза три гола между 30-ата и 37-мата минути.
Първото равенство в турнира пък бе между “Спартак” и “Стима” от група “Б”, които не решиха спора помежду си и завършиха 1:1. И тук като в първия мач за деня головете паднаха чак в последните минути – Георги Атанасов изведе “Стима” напред в 35-ата, а 4 минути по-късно Шабан Хасанов изравни.
Бърза развръзка беляза последният двубой от програмата за вечерта, в който “Амфора” (Драганово) се справи с Ресторант “Его” с 4:1. Кирил Пенчев изведе победителите напред в 3-ата минута, веднага след това Михаил Кънев покачи на 2:0. Кристиян Кирчев бе точен за 3:0 в 15-ата минута, но Николай Друмев намали на 3:1. През втората част Кристиян Кирчев вкара още веднъж за крайното 4:1.
Програмата днес: 17 ч. Ветеран турист – Черните пантери, 18 ч. Тера Трак – Лестър, 19 ч. Медиана – Кока-Кола, 20 ч. Павликяни – Уинбет.