“Лайтс” и “Стима” победители в групите си

Публикувано на пт, 24 Ян. 2020
170 четения

Отборите на “Лайтс” и “Стима” станаха победители в първите две групи на зимния турнир по футбол във В. Търново.
“Лайтс” записа трета поредна победа и по категоричен начин оглави крайното класиране в група “А” с пълен актив от 9 т. Тимът надигра с 6:0 “Ключарско ателие Практикер”, вкарвайки по три гола във всяко полувреме. Светослав Караиванов (два), Емил Копаранов, Пламен Костадинов, Петър Андреев и Ивайло Петров се разписаха за победителите.
Оспорван бе другият мач в групата, в който “Кеш Кредит” измъкна 2:2 на “Баскет футболери” и взе първата си точка в турнира. Тимът поведе след автогол на Кирил Ненов, но след почивката Диян Бораджиев изравни. В 35-ата минута Александър Ерусалимов направи 2:1 за “Кеш Кредит”, а в последните секунди Ивелин Цеков вкара за 2:2 и с актив от 4 т. “Баскет футболери” продължава на осминафинал като втори отбор в групата. “Ключарско ателие Практикер” остана трети с 3 точки.
В група “Б” първенец стана “Стима”, който победи “Амфора” с 3:0 в директния сблъсък за върха и го зае със 7 т. Голове до почивката нямаше, но в 24-ата и 25-ата минути Атанас Банев и Петко Петков забиха две бързи попадения. Пламен Станчев в края оформи класическата победа. За “Амфора” (Драганово) остана второто място с актив от 6 точки.
Трети е “Спартак” с 4 т. след 2:0 срещу “Ресторанти Его” и ще чака развоя в другите групи с надежди да се класира за втората фаза като трети тим по допълнителни показатели. Попаденията в мача вкараха Ивелин Иванов в 6-ата и Шабан Хасанов в 16-ата минути.
Програмата днес: 17 ч. Тера Трак – Черните пантери, 18 ч. Лестър – Ветеран турист, 19 ч. Павликяни – Кока Кола, 20 ч. Уинбет – Медиана.