“Ла Фурия” оглави Група “А” в зимния турнир

Публикувано на пн, 21 Ян. 2019
144 четения

Отборът на “Ла Фурия” оглави класирането след първите два кръга в Група “А” на зимния турнир по футбол в ДКС “Васил Левски”. След като на старта беше спечелил с 4:1 над “Мусала Брокер”, тимът завърши 2:2 срещу “Сто кила” и събра до момента 4 точки. Стоян Здравков даде аванс на фуриите в 27-ата минута, Радослав Аврамов изравни, а в 37-ата Ивайло Николов направи пълен обрат за 1:2. Веднага след подновяването на играта Николай Митев се разписа за 2:2.
В другия мач от групата “Ресторанти Бианко” и “брокерите” завършиха 1:1. До 39-ата минута първите се виждаха победители, след като бяха повели в самото начало с попадение на Иван Георгиев. В края на срещата обаче Валентин Тодоров изравни и съхрани шансовете на “брокерите” да продължат напред. Така “Сто кила” и “Бианко” са втори и трети с по 2 т. от две равенства.
Преди тях в Група “Ж” отборът на “Ресторанти Щастливеца” стартира с разгромна победа над “Войводите” със 7:0. 4 гола отбеляза Танер Халилов, по един добавиха Йордан Йорданов, Христо Стоев и Тони Авремов, а за “Войводите” играха две от опитните футболистки в женския тим на “Етър” Велизара Владимирова и Радослава Славчева. “Табако Трейд” надделя в оспорван мач над “Епъл” с 2:1. Борислав Иванов откри за тръмбешчани, Георги Иванов изравни, но Красен Каравелов донесе победата.
Най-резултатната победа в първата седмица на турнира взе “Яна-1” (Ресен), който разби в група “Д” “Рудановски” (Константин) с 10:0, а “Ветерани плюс” победиха с 2:1 “Кока-Кола”. В група “Е” в павликенското дерби “Машинката” разгроми с 8:0 “Медиана”, а “Сико” победи “Спартанци” с 4:0.