“Калоян-92” първи в лигата по прескачане

Публикувано на чт, 26 сеп. 2013
82 четения

Състезателят на “Калоян-92” Християн Петров спечели първо място във финалния кръг от лигата по прескачане на препятствия “Ген. Крум Лекарски” в Божурище. Християн с кобилата Контеса бе лидер в класирането още от първия ден и заслужено спечели първото място.
Съотборникът му Мартин Димитров пък стана най-добре представилият се български ездач на Европейското по всестранна езда в Париж. Над 100 двойки са стартирали в тридневната надпревара, половината са отпаднали, информира треньорът в “Калоян-92” Мишо Костов. При юношите Мартин Димитров е 27-и след изпитанията по обездка, конкурипик и крос.
От клуба изказаха специална благодарност на бизнесмена Александър Нанков, който е поел ангажимент да транспортира базплатно младите им състезатели, ученици в Спортното училище във В. Търново, до базата в Арбанаси и обратно.