“Виолетовите” спряха и “Левски”

Публикувано на пн, 22 юли 2019
391 четения

Когато жребият отреди на „Етър” да стартира в първенството срещу ЦСКА и „Левски”, не бяха малко тези, които прогнозираха, че „болярите” няма да вземат точки в първите кръгове. Нищо подобно! След като направи 2:2 с ЦСКА като гост и дори изпусна победата, „Етър” спря и „Левски” с боево реми 0:0.

Пред около 9000 зрители и великолепна атмосфера на стадион „Ивайло” двата тима направиха борбен и качествен мач. Срещата започна с химна на България, изпълнен от 9-годишния талантлив изпълнител Александър Момински, който е и футболист на „Етър”, набор 2010 г. От трибуните мача наблюдава и националният селекционер Красимир Балъков, който гледа двубоя със Станислав Генчев, Цанко Цветанов, шефовете на „сините“ Ивайло Петков и Павел Колев, както и Пламен Гетов и др.

„Етър” игра прибрано и много организирано, като Росен Кирилов бе зцаложил на схема 4-5-1 в предни позиции бе оставил само Боджадж, но използваше всеки удобен момент за контри. Още във 2-ата минута Иван Горанов проби и центрира остро, но Христо Иванов спаси. Две минути по-късно Светослав Ковачев бе съборен от Рейш с цената на картон, а от фаула Артьом Артюнин стреля в стената. В 12-ата минута Горанов беше изведен отлично от Райнов, след което центрира, но вратарят Иванов спаси.

Етърци отговориха с хубава контра в 24-ата минута, при която Дани Младенов центрира отдясно, но Ковачев не успя да засече топката. В ответната атака Христо Иванов парира удар на Мариани. След 30-ата минута „болярите” пренесоха играта напред и първо Крум Стоянов центрира от фаул, но вратарят улови, после опасна атака доведе до разбъркване пред Миятович. В 40-ата минута Руменов стреля край вратата, а отново той центрира опасно отдясно, но нямаше кой да засече топката пред вратата.

Втората част започна с удар на Дани Апостолов над гредата. „Левски” търсеше по-често гола, но след корнер Каргас с глава стреля над гредата, а в 70-ата минута Дени Алар отправи опасен удар, спасен от Христо Иванов. Вратарят на етърци направи много силен мач и заслужено бе избран за № 1 на мача. До края гостите, които създадоха повече положения в мача, така и не успяха да отбележат, а бойката игра на „виолетовите” им донесе заслужена точка и аплодисментите на многобройната публика.

„Етър”: Христо Иванов, Здравко Илиев, Артьом Артюнин, Александър Дюлгеров, Крум Стоянов, Красимир Станоев, Йордан Апостолов (65 Никола Колев), Румен Руменов, Светослав Ковачев (78 Иван Стоянов), Даниел Младенов (96 Яни Пехливанов), Флорент Боджадж.